вторник, 22. ноември 2022. Вести денес: 186
home Познати

ФОТО: Оваа манекенка има 86 години, а приказната за нејзиното детство и тешкиот живот ги занеме сите

-Бев многу тажно дете. Само посакував љубов од мајка ми. Бевме многу сиромашни и често ме оставаше во згрижувачки семејства. Кога имав 13 години ме натераа да позирам топлес за да заработам малку пари. Ме плаќаа 12 долари на час. Денес медиумите би кренале бунт да видат така да позира малолетничка, дете, но тогаш светот беше помалку расипан од денес. Бев среќна што заработувам затоа што само така можев да помогнам на мајка ми. Јас бев присилена да пораснам и созреам пребрзо, истакна Кармен.
ФОТО: Оваа манекенка има 86 години, а приказната за нејзиното детство и тешкиот живот ги занеме сите

Кармен Дел Орефис е манекенка која иако има 86 години изгледа одлично и работи како ѕвезда на модните писти ширум светот.

Таа е родена далечната 1931-ва година во Њујорк. Сите завидуваат на нејзината кариера, но кога таа проговори за своето детство, фановите се растажија.

Нејзиниот татко кој бил познат виолинист и мајката која била пејачка постојано се карале и се разделувале. Кармен со години живеела кај роднини, во повеќе куќи. Често ја селеле, а била и во домови за деца без родителска грижа. Сменила и неколку згрижувачки семејства.

Happy NY dear friends ❤️

A post shared by Carmen Dell Orefice (@carmendellorefice_official) on

По голготата која ја поминала, конечно добила еден дом. Кога имала 11 години почнала да живее со својата мајка која била премногу строга со неа.

Кога била дете единственото по кое мечтаела е љубовта на нејзината мајка. Тоа никогаш не го добила.

-Бев многу тажно дете. Само посакував љубов од мајка ми. Бевме многу сиромашни и често ме оставаше во згрижувачки семејства. Кога имав 13 години ме натераа да позирам топлес за да заработам малку пари. Ме плаќаа 12 долари на час. Денес медиумите би кренале бунт да видат така да позира малолетничка, дете, но тогаш светот беше помалку расипан од денес. Бев среќна што заработувам затоа што само така можев да помогнам на мајка ми. Јас бев присилена да пораснам и созреам пребрзо, истакна Кармен.

Тешкото детство прерасна во тежок живот понатаму.

Таа зад себе има три брака и три разводи, голем број на абортуси, емотивни проблеми. Има една ќерка со која не е во добри односи.

Два пати доживеа банкрот и остана без сите пари и целиот имот. Еднаш загуби огромна сума на пари на берза. Потоа му довери речиси 50 милијарди долари на бизнисмен и финансиер од Вол Стрит кој направил проневера.

Најнови вести

Коронавирус