четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Ова се чекаше „100 години“ – Дара Бубамара и Карлеуша направија невидено шоу!

ФОТО: Ова се чекаше „100 години“ – Дара Бубамара и Карлеуша направија невидено шоу!

Вчеравечер Дара Бубамара направи вистински шоу во „Штарк Арена“, а нејзин специјален гост беше и поп дивата Дара Бубамара, која направи вистински хаос.

Таа заедно со Дара ја отпејаа песната  „Галама“, а потоа Јелена  ја отпеа песната „Оставаљам те“, која е дует со Аца Лукас.

Карлеуша ја воодуешеви публиката со своето жолто здолниште и несекојдневна фризура.

Дара Бубамара за овој концерт многу се подготвуаше, а публиката може да види светско шоу.

фото: Никола Томиќ

извор: СВЕТ

Најнови вести