понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Познати

ФОТО: Ова се актерите кои ќе ги глумат Хари и Меган во филмот за нивната љубовна приказна

ФОТО: Ова се актерите кои ќе ги глумат Хари и Меган во филмот за нивната љубовна приказна

Започна снимањето на игран филм кој ќе ја раскажува љубовна приказна на Меган Маркл и Принцот Хари, како и од Lifetime кој ќе го продуцираат, веќе ги избраа актерите кои ќе ги играат главните улоги и ќе станат принц и неговата свршеница.

Ова се актерите Париз Фиц-Хенли и Мареј Фрејзер. Директорот на филмот дефинитивно ги избрал вистинските луѓе за улогите, а сличноста меѓу Париз и Меган е навистина очигледна.

Филмот ќе го носи името „Хари и Меган: Кралска љубовна приказна“ и ќе раскажува за односите на љубовниците од нивното запознавање до нивното свршување во ноември минатата година.

Во филмот, исто така, ќе се прикаже како двојката успеа да го задржи својот однос во тајна во првите неколку месеци и како таа се справи со целото внимание што им се случило откако откриле дека тие се заедно.

Филмот, исто така, ќе покаже каков живот имала Меган како „разведена американска актерка“.

Засега сé уште нема датум за премиерата на филмот, но се очекува да биде на пролет, околу свадбата на Хари и Меган, која ќе биде на 19-ти мај.

Филмот за љубовната приказна на Вилијам и Кејт Мидлтон беше прикажан 11 дена пред нивната венчавка во 2011 година, па затоа се очекува да биде исто и со филмот за Меган и Хари.

#MidnightTexas ❤#MidnightPawn

A post shared by Parisa Fitz-Henley (@parisafitzhenley) on

Снимањето на филмот започнува оваа недела во Лос Анџелес (роден град на Меган Маркл). Неговите продуценти и режисери се имиња поврзани со хит-сериите како што се „One Tree Hill“ и „The Royals“.

Самата Меган има искуство во снимањето на таков романтичен ТВ-филм бидејќи таа самата глумеше во две романтични продукции на Hallmark Channel – „When Sparks Fly“ и „Dater’s Handbook“.

Најнови вести

Коронавирус