среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 68
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

ФОТО: Ова е станот во кој живеела Кејт Мидлтон пред да се венча со принцот Вилијам

ФОТО: Ова е станот во кој живеела Кејт Мидлтон пред да се венча со принцот Вилијам
  1. Домот во Лондон во кој живеела Кејт Мидлтон заедно со нејзината сестра Пипа се продава за 1,95 милиони фунти.

Нејзините родители се сопственици на три собен стан во западниот дел на Лондон.

Овој стан го купиле Мајкл и Керол Мидлтон во 2002 година за 780.000 фунти. Како што пишува во огласот, тоа е стан  со три спални, две бањи и дневна соба, кои се протегаат на три ката.

Веднаш по влегувањето, станарите одат на вториот кат каде што има пространа дневна соба, кујна и бања за гости.

Во станот  преовладуваат неутрални бои. Веднаш по влегувањето, станарите одат на вториот кат каде што има пространа дневна соба, кујна и бања за гости.

На третиот кат се наоѓа главната спална соба со поглед на живописната населба, како и две дополнителни спални соби и семејната бања.

Вистина.мк