вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 241
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Велес

home Познати

ФОТО: Ова е првото момче на Меган Маркл

ФОТО: Ова е првото момче на Меган Маркл

Меган Маркл претходната година му кажа „да“ на принцот Хари, а оваа година го очекуваат нивното прво дете.

Меѓутоа, првата љубов Меган ја имала на 13 години кога во летен камп во Калифорнија го бакнала Џошуа Силверстајн.

Џошуа тогаш завршил во врска со Меган, а сега познатиот актер и татко на две деца се потсети на тој бакнеж.

„Таа ме бакна и го направи првиот чекор. Си помислив – ОК,најверојатно сме во таа фаза од врската, се бакнуваме. Подоцна се бакнавме уште неколку пати, но пред тоа се држевме за рака, се прегрнувавме, бевме пар“  изјави комичарот во една прилика.

Комичарот отрки дека Меган била многу драга, слатка и талентирана.

Вистина.мк

Парламентарни избори 2020