понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 162
home Познати

ФОТО: Ова е првиот сопруг на Емина Јаховиќ

ФОТО: Ова е првиот сопруг на Емина Јаховиќ

Првиот сопруг на Емина Јаховиќ, за кого таа се омажи на 17 години, денес изгледа како актер.

Емина избегала од дома поради Аладин Ѓуловиќ, но нивната љубов не траела долго поради тоа што Емина сакала да продолжи да се занимава со пеење, но тој не можел да го прифати тоа.

Аладин сега е оженет, а во Нови Пазар има компанија.

Најнови вести

Коронавирус