недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Ова е избраникот на Едина Муса: Кошаркарката во танга го покажа совршениот задник

ФОТО: Ова е избраникот на Едина Муса: Кошаркарката во танга го покажа совршениот задник

Познатата кошаркарка и шампион на Македонија во фитнес Едина Муса веќе неколку месеци е во среќна врска со фитнес инструкторот Серџо Спасов.

 

View this post on Instagram

 

Pile moe???#love #couple #taken

A post shared by Edina Musa? (@edina_musa) on

Тие постојано објавуваат заеднички фотографии на социјалните мрежи, а често и си посветуваат љубовни пораки.

Овојпат саканиот е во прегратка кај Едина Муса, а таа го нарекува „пиле мое“.

 

View this post on Instagram

 

Oh baby how I miss you… Love u always & forever ❤️ @sergiospasov

A post shared by Edina Musa? (@edina_musa) on

Пред неколку денови, Едина објави провокативна фотографија од нив двајца, под која повторно си размена нежни и романтични зборови со момчето Спасов.

– Денот обично ми завршува откако ќе завршам и со домашните обврски, по што следува добар филм или серија. Најчесто сум со своето момче или со некој член од фамилијата. Ако се излегува, избирам интимно место во друштво со блиски пријатели и пријатна атмосфера- изјави Муса претходно за Женски Магазин.

 

View this post on Instagram

 

Set your life on ??? Seek those who fan your flames #photoshoot #tocka #women #strongwomen #fitness #baller

A post shared by Edina Musa? (@edina_musa) on

 

 

View this post on Instagram

 

Slowly but surely ?

A post shared by Edina Musa? (@edina_musa) on

 

 

View this post on Instagram

 

Making of “Pelisterka” 2018

A post shared by Edina Musa? (@edina_musa) on

 

Коронавирус