среда, 23. септември 2020. Вести денес: 138
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

home Познати

ФОТО: Ова девојче денес е една од најубавите турски актерки

ФОТО: Ова девојче денес е една од најубавите турски актерки

Турската актерка и пејачка Бергузар Корел својот талент го наследила од своите родители кои и двајцата се актери. Омажена е за актерот Халит Ергенч, а нема да биде чудно и ако нивниот 9 годишен син продолжи по семејните стапки.

Кога станува збор за приватноста, Бергузар или попозната како Шехерезад, е редовен корисник на социјалните мрежи каде најмногу објавува фотографии од професионалните ангажнани и снимањата сетови од сериите.

Ретко има спонтани фотографии со сопругот и синчето и скржаво ја чува својата семејна интима од очите на јавноста.

Но, некогаш знае да пупти срце и да објави нешто кое ја интригира љубопитноста на обожавателите.

Па така, неодамна објави фотографија преку која покажа како изгледала како малечко девојче.

Коронавирус