недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 36
home Познати

ФОТО: Откриена е причината што бара Ибрахимовиќ во Штип

ФОТО: Откриена е причината што бара Ибрахимовиќ во Штип

Како што претходно информираше порталот Поглед.мк, Златан Ибрахимовиќ е во Македонија и тоа во градот Штип.

Причината поради која тој е овде ја открива порталот Екипа.мк:

Тој е дојден на лов, и треба да остане и во наредните неколку денови, а дел од најсреќните штипјани имаа и можност да се фотографираат за спомен со легендарниот напаѓач.

ФОТО: Екипа

Швеѓанецот е најновата фудбалска ѕвезда која доаѓа во Македонија на лов, откако претходно беа и Единсон Кавани, Диего Милито…

Најнови вести

Коронавирус