четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 55
home Познати

ФОТО: Никола Карабатиќ стана татко, ова се првите фотографии од ќерката

ФОТО: Никола Карабатиќ стана татко, ова се првите фотографии од ќерката

Ракометарот Никола Карабатиќ по втор пат стана татко. Неговата сопруга на свет донесе ќерка на која гордите родители се одлучија да и го дадат името Нора.

Парот го има и синот Алек кој е на две годишна возраст.

Сопругата на ракометарот, која се заминава со гимнастика, со него е од 2011 година. Се запознале преку заеднички пријател и од тогаш се неразделни.

Коронавирус