вторник, 17. мај 2022. Вести денес: 166
home Познати

ФОТО: Никогаш не била поубава, бремената Кендис ужива во Бразил

ФОТО: Никогаш не била поубава, бремената Кендис ужива во Бразил

Откако ја сподели веста дека е бремена со своето второ дете, Кендис Сванапул ужива на одмор во Бразил.

Славниот ангел на Victoria’s Secret повеќепати беше фотографиран на плажи низ егзотичната земја.

29-годишната Јужноафриканка го очекува второто дете со бразилскиот модел Херман Николи. Тие се во врска 12 години и се родители на Анака.

Кендис за Нова година сподели слатка фотографија со малото синче.

Најнови вести

Коронавирус