понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 25
home Познати

ФОТО: Нема да ви се верува колкав син има пејачката Дани

ФОТО: Нема да ви се верува колкав син има пејачката Дани

Синот на Дани Димитровска е матурант во гимназајата „Орце Никлов“. Познатата пејачка му посвети емотивна порака на Лазар.

– Кога ја пеам “Свети” на него мислам. А Бог ми свети посјајно и од сонцето.. во срцево. Еден пат што се вика задолжително школство го изгази. Посебна џева околу тоа не кревам. Следуваат поголеми и пошироки патишта. Да се вивне во небото посакувам. Да си ги достигне своите врвови и да трага по себе.. Љубовта ми се вика син. Горделива не сум, но сум стопена од среќа дека баш јас го родив – напиша Дани на „Инстаграм“.

Најнови вести

Коронавирус