вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 84
home Познати

ФОТО: Нема да им поверувате на сопствените очите: Откачениот Зумбул – ага во вистинскиот живот има брада и важи за заводник

ФОТО: Нема да им поверувате на сопствените очите: Откачениот Зумбул – ага во вистинскиот живот има брада и важи за заводник

Улогата на Зумбул- ага во туската хит серија „Величенствениот“ е како лична карта за Селим Бајрактар.

#ufaktefekcinayetler #sevgilikomşum #selimbayraktar

A post shared by Selim Bayraktar (@selimbayraktarfann) on

Сепак, засенет од нејзината сенка, која го следи од завршетокот на серјата, турскиот актер едвај чека да нова улога која ќе ја помине онаа на „Зумбул – ага“.

#sevgilikomşum #ufaktefekcinayetler #selimbayraktar

A post shared by Selim Bayraktar (@selimbayraktarfann) on

Ако сте ја гледале серијата, тогаш тешко ќе го препознаете во реален живот.

#ufaktefekcinayetler #sevgilikomşum #selimbayraktar

A post shared by Selim Bayraktar (@selimbayraktarfann) on

Најнови вести

Коронавирус