понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 47
home Познати

ФОТО: Неколку дена по убиството Гоца Тржан замина далеку од очите на јавноста, a тоа што му го посвети на својот сопруг ќе ве расплаче

ФОТО: Неколку дена по убиството Гоца Тржан замина далеку од очите на јавноста, a тоа што му го посвети на својот сопруг ќе ве расплаче

Кумот на пејачката Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ пред неколку дена беше убие, а пејачката со денови не може да се освести од трагедијата.

Сепак во овие тешки моменти пејачката се обиде да му се заблагодари на својот сопруг што е цело време до неа, па на својот Инстаграм профил напиша:

-После седум години покрај тебе, можам само да ти се заблагодарам за најдобрите години во мојот живот, на среќата и сигурноста, на довербата, а пред се на бескрајната љубов со која ме опленуваш. Те сакам нај веќе најдобар мој сопруг. Секогаш сум со тебе, напиша пејачката.

Инаку таа додаде и фотографија под која напиша: „Природата е таа што лекува“.