недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Познати

ФОТО: Некогаш беше најголема ѕвезда на овие простори, но пластичните операции ја уништија!

ФОТО: Некогаш беше најголема ѕвезда на овие простори, но пластичните операции ја уништија!

Во деведесеттие години, Јасна Милиновиќ- Јами беше една од најголемите ѕвезди на овие простори. Уште тогаш, таа го заведе поранешниот претседател на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ.

-Јас бев една од најпопуларните пејачки во земјата. Ѓукановиќ во тој момент доживуваше политички залет, кој не можеше да се запре, изјави пејачката своевремено во емисијата „Булевар 92“ и додаде:

-Кога времето беше ладно и имаше снег, не можев јас со автомобил да одам во Подгорица. Поради тоа, тој за мене праќаше хеликоптер и мал авион. Доста лесно и брзо стигнував на случувањата кои беа таму. Кога ќе стигнев таму, другите коментираа: „Еве, пристигна нашиот дијамант“.

-Едноставно, јас бев негова миленичка, некој кој апсолутно можеше да го задоволи неговиот вкус, посебно пејачки вкус, додава таа.

Погледнете како денеска изгледа некогаш популарната пејачка:

 

Пластичните операции и изобличија

Јасна Миленковиќ – Јами повеќе не личи на себе, а беше една од најатрактивните пејачки на српската естрада.

Но, како поминуваа годините таа се одлучуваше за пластични операции за да ја задржи својата убавина, сепак тие не и завршија голема работа.

Во последното итервју Јасна изјави дека таа е заслужна за кариерата на голем број музичари од Србија, но и додаде:

„Од мене почна се! Првиот спот и фотосесија ми ги направи Дејан Миличевиќ за песната „Чоколада“. Првиот голем хит „Шибица“ го пишуваше Мили. Првиот вистински хит „Шта тражиш ти у срцу мом“ го пишуваше Бајага. Јас сум многу талична, од мене почнало се. Се чувствувам одговорна за успехот на многу ѕвезди“.

Најнови вести

Коронавирус