понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Познати

ФОТО: Нејмар на скандалозен начин се прости од Стивен Хокинг

ФОТО: Нејмар на скандалозен начин се прости од Стивен Хокинг

Ѕвездата на ПСЖ и на бразилската репрезентација, Нејмар на скандалозен начин се прости од британскиот научник Стивен Хокинг.

Инаку, Нејмар е во Бразил откако направи операција на скршеното стапало во февруари.

Првиот дел од опоравувањето тој го поминува во количка, во која Хокинг беше принуден да седи 55 години, поради дијагнозата за неуронската болест во 1963 година.

Нејмар наместо да се фокусира на остварувањата на Хокинг, реши да се „позанимава“ со неговата количка, на бизарен начин.

-Морате да имате позитивен приод и да го извлечете најдоброто од ситуацијата во која се наоѓате- Стивен Хокинг, го цитираше Нејмар научникот со фотографија на која фудбалерот се смее во количка.

Најнови вести

Коронавирус