недела, 2. април 2023. Вести денес: 33
home Познати

ФОТО: „Нас државата ни се распаѓа, а ти за 2 слики плачеш“ – коментар упатен до Лила стана хит

ФОТО: „Нас државата ни се распаѓа, а ти за 2 слики плачеш“ – коментар упатен до Лила стана хит

Водителката на квизот „Сѐ или нешто“, на социјалните мрежи објави дека била жртва на хакери, односно дека нејзиниот Инстаграм профил бил хакнат.

– Драги пријатели , после 24 часа успеав да го вратам профилот кој што ми беше хакиран. Што се случи ќе чуете утре ексклузивно на 1 тв. Бидете внимателни секој може да биде жртва на cyber criminal. Избришани ми се многу фотографии и луѓе кои сум ги следела, а сочувани ми се следачите кои сакале да си ги искористат за свои потреби. Ве гушкам, напиша таа вчера на социјалните мрежи.

Во врска со целиот случај кон Лила беше упатен коментар кој веднаш стана хит на интернет.

„Село гори, баба се чешла, нас државата ни се распаѓа, тебе 2 слики ти избришале на профил, па 3 дена пола Македонија за тоа зборува“, стои во коментарот.