вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 74
home Познати

ФОТО: Најубавиот Арап на светот има мажествена жена, обожавателките бесни

ФОТО: Најубавиот Арап на светот има мажествена жена, обожавателките бесни

Омар Боркан Ал Гала – фотограф, модел и поет, е познат ширум светот. Милиони обожаватели секој ден внимаваат на неговите објави на социјалните мрежи, сакајќи да бидат дел од ориенталниот принц.


Овој човек неформално ја доби титулата „најубав и најпосакуван арап на светот“.

Омар се здоби со популарност кога дојде во Саудиска Арабија од Ирак. Потоа беше протеран од Саудиска Арабија затоа што се сметаше за преубав и секси. Се сметаше дека неговата убавина ќе зашемети многу традиционални жени.

Сепак, овој инцидент го направи Омар најпопуларната личност, па многу компании го ангажираа како модел и промотор.

Во последно време, обожавателките не можат да му простат што е во брак.

Поточно, многумина ја сметаат неговата сопруга премногу мажествена и грда за да биде во брак со таков убав човек.

Луѓето ширум светот се негодуваат на фактот дека Јасмин направила неколку пластични операции, и дека нејзините веѓи и усни се истакнати многу.

Коронавирус