среда, 18. мај 2022. Вести денес: 192
home Познати

ФОТО: Најпознатата плус сајз манекенка „заборави“ да облече панталони и се прошета само во сако

ФОТО: Најпознатата плус сајз манекенка „заборави“ да облече панталони и се прошета само во сако

Најпознатата плус-сајз манекенка го носела најразголениот тренд на сезоната.

In my lil @augustgettyatelier ?

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on

По Ким Кардашијан, Деми Ловато, Бела Хадид и други славни дами, и Ешли Грахам се одлучи да излезе од дома без панталони, односно во сако кое било во улога на фустан.

Во долгото црно сако на двојно копчање, манекенката прекршила и едно модно правило со тоа што истовремено ги покажала и нозете и деколтето, но тоа денес сè повеќе се занемарува. Ешли ја надополнила оваа комбинација со минималистички сандали со леопардски дезен и златен накит.

Со своите модни изданија, плус-сајз убавицата секојдневно ги руши типичните предрасуди за облекување во склад со килограмите и е вистинска модна инспирација за пополните дами.

Најнови вести

Коронавирус