недела, 31. јули 2022. Вести денес: 23
home Познати

ФОТО: Мората стана татко на близнаци

ФОТО: Мората стана татко на близнаци
during the Premier League match between Stoke City and Chelsea at Bet365 Stadium on September 23, 2017 in Stoke on Trent, England.

Шпанскиот фудбалер кој игра во Челзи денес има голема причина за радост и славење. Неговата сопруга Алис на свет ги донела нивните две деца.

Пресреќниот татко на социјалните мрежи објави фотографии со синовите кои ги крстиле Алесандро и Леонардо.

Конечно, дојде 29 јули 2018 година, денот што го чекав целиот мој живот. Чекавме толку долго, а сега можам само да кажам, ти благодарам Алис за најубавиот подарок во мојот живот. Знам дека траеше девет месеци, а ние бевме нестрпливи, како да поминаа цели три години, но сега сум најсреќниот човек на светот и таткото на Алесандро и на Леонардо, напиша Мората на Инстаграм.

Коронавирус