понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 80
home Познати

ФОТО: Моника блесна во црвено, заведува и на 53 години

ФОТО: Моника блесна во црвено, заведува и на 53 години

Модната куќа Кристијан Диор организираше бал непосредно по прикажувањето на новата колекција висока мода во Париз.

На свеченоста која се одржа во музејот Роден, присуствуваа многу славни лица, меѓу кои и Моника Белучи.

Убавата Италијанка се појави во црвен фустан од Диор на забавата инспирирана од надреализмот. Таа има 53 години, но на нејзината убавина завидуваат помладите колешки.

Најнови вести

Коронавирус