вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Познати

ФОТО: Млада инфлуенсерка само неколку часа пред својата смрт објави потресна порака

ФОТО: Млада инфлуенсерка само неколку часа пред својата смрт објави потресна порака

Дваесет и двегодишната бразилска инфлуенсерка Жулија Хенеси Кујуела трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа, а само неколку часа претходно поставила фотографија чиј опис ја смрзнува крвта.

Младата инфлуенсерка патувала со сопругот со мотоцикл. Несреќата се случила во Бразил, а Жулија била итно префрлена со хекикоптер во критична состојба, каде подоцна починала. Нејзиниот сопруг Даниел останал во болница во критична состојба.

Само неколку часа пред смртта, Жулија на Инстаграм поставила фотографија, чиј опис како да ја навестувал трагедијата: „Животот е кус, ајде да лудуваме . Јас, ти, Господ и патот“.

Најнови вести

Коронавирус