петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Мишел Обама и во шестата деценија има стомачни – како денес изгледа поранешната прва дама

ФОТО: Мишел Обама и во шестата деценија има стомачни – како денес изгледа поранешната прва дама

56-годишната Мишел Обама води здрав начин на живот, па во шестата деценија и тоа како може да се пофали со добар изглед.

Поранешната прва дама на Америка редовно вежба, што покажуваат и нејзините фотографии на Инстаграм. Сега објавила и дел од напорниот ден поминат во теретана.

Облечена во спортски хеланки и топ додека во исчекор во рацете високо држи топка. ги покажала совршени стомачни.

„Не се чувствувам секогаш добро во моментите на вежбање…Но после тоа секогаш ми е мило што сум отишла во теретана“, напишала таа во опис на фотографијата која ја лајкнале 2 милиони корисници.

Најнови вести

Коронавирус