петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 166
home Познати

ФОТО: Минатата година кипарската претставничка ја запали евровизиската сцена, а годинава се појави без градник и гаќички на себе

ФОТО: Минатата година кипарската претставничка ја запали евровизиската сцена, а годинава се појави без градник и гаќички на себе

Познатата евровизиска ѕвезда која минатата година ја запали сцената и го освои второто место за Кипар, веднаш зад Израел, речиси да е поголема ѕвезда од победничката Нета.

Кипарската пејачка и песна стана голем хит по Евровизија, а поради тоа оваа година организаторите ја повикаа таа да настапи во ревијалниот дел на шоуто.

Таа се појави речиси гола на сцената, без градник и гаќички на себе, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

To dance or not to dance? We’ll let @foureira decide! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #DareToDream #Eurovision

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision) on

Коронавирус