петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Милан Станковиќ повреден, пејачот итно пренесен во болница

ФОТО: Милан Станковиќ повреден, пејачот итно пренесен во болница

Српскиот пејач Милан Станковиќ е во Хрватска на одмор, но поради незгода итно заврши во болница.

Популарниот пејач поради несреќата која ја доживеа, заврши со гипс на раката.

И покрај повредата топј се пошегува на своја сметка на социјалните мрежи.

-Успеав и раката да ја скршам, напиша Милан на социјалните мрежи.