четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 42
home Познати

ФОТО: Метју Пери се сврши со 22 години помладата девојка

ФОТО: Метју Пери се сврши со 22 години помладата девојка

Ѕвездата од хумористичната серија „Пријатели“, Метју Пери, по многуте заплети, расплети, раскинување, се сврши со својата долгогодишна девојка Моли Хурвиц, која инаку, е 22 години помлада од него.

– Одлучив да се свршам. Среќа што притоа се гледав со најпрекрасната жена на планетава!, изјави тој за „Пипл“.

И таа, инаку, ги потврди среќните вести на својот Инстаграм. Таа е ТВ-продуцентка, скаут за млади таленти и менаџерка.

Следен филм каде што Пери (51) ќе глуми, е комедијата „Не гледај нагоре“ (Don’t Look Up), закажана за следната, 2021 година.

Коронавирус