петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 44
home Познати

ФОТО: Меси доби трет син, еве како ќе се вика

ФОТО: Меси доби трет син, еве како ќе се вика

– Sвездата на Барселона, Лионел Меси, преку Инстаграм потврди дека му се родил трет син – Чиро Меси, откако клубот претходно објави дека поради „лични причини“ тој ќе го пропушти гостувањето кај Малага.

– Добредојде Чиро! Фала му на Господ се мина во најдобар можен ред. И мајката и бебето се добро. Пресреќни сме, напиша Меси.

Освен ова на  Инстаграм се појави и фотографијата на која може да се видат фудбалерот и неговата сопруга Антонела Рокузо, но и двајцата постари браќа на Чиро, Тиаго и Матео.

Enamorada de ellos❤️

A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Amor Amor Amor❤️

A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Најнови вести