среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 11
home Познати

ФОТО: Меланија Трамп во капут кој ги краде сите погледи, вистински моден погодок

ФОТО: Меланија Трамп во капут кој ги краде сите погледи, вистински моден погодок

Меланија Трамп го придружуваше сопругот на неговото патувањето во Валдост, кое е прво официјално по претседателските избори.

Модната комбинација која Меланија ја носеше го привлече вниманието на многумина, а брзо потоа се огласија и модните критичари. Тие се согласуваат дека Меланија е една од најдобро облечените први дами.

За овој настан таа избрала црн фустан, а над него облекла струкиран кожен капут во темноцрвена боја.

Познавачите на модата велат дека оваа есенско-зимска сезона ќе биде во знакот на кожените капути, а Меланија веќе одамна ги има. Сличен црвен модел таа носела и во февруари годинава.

Коронавирус