вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 179
home Познати

ФОТО: Меланија Трамп во боја која совршено ги истакнува нејзините очи- првата дама не престанува да воодушевува со изгледот

ФОТО: Меланија Трамп во боја која совршено ги истакнува нејзините очи- првата дама не престанува да воодушевува со изгледот

Меланија Трамп ги одборјува деновите кои ги поминува во Белата куќа со својот сопруг Доналд Трамп, но тоа не значи дека и понатаму не ги извршува своите обичаи и работни обврски.

Една од нив беше годишната посета на Националната детска болница во Вашинготн, каде Меланија вчера се појавила и во големата сала прочитала неколку Божиќни бајки на децата кои таму се лекуваат. Иако првата дама била оддалечена неколку метри од публиката, па ја извадила маската додека читала приказна, медиумите ја нападнале поради тоа.

Наводно првата дама ги прашала организаторите дали е во ред да ја извади маската и добила потврден одговор, затоа што се смета дека дистанцата меѓу неа и публиката била доволна.

Меланија за оваа прилика одбрала миди капут во светло зелена боја од превртена кожа и стилето високи потпетици, исто така од превртена кожа.

Најнови вести

Локални избори 2021