среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 31
home Познати

ФОТО: Меланија Трамп како Мерлин Монро – ветерот си поигра со нејзиниот фустан

ФОТО: Меланија Трамп како Мерлин Монро – ветерот си поигра со нејзиниот фустан

Меланија Трамп во сив фустан се појави во Нешвил, Тенеси за да ја промовира својата кампања „Be Best”.

Додека се качуваше во воениот авион во базата во Мериленд, фустанот  се подигнал поради ветерот, а многумина ова ги потсети на сцената кога на Мерлин Монро  се подигнува здолништето во филмот „Седум години верност”.

За време на посетата во Тенеси ја посети и детската болница, каде поголемиот дел од времето се дружеше со малите дечиња.