сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 47
home Познати

ФОТО: Меланија Трамп доби восочна фигура- наликува ли на неа?

ФОТО: Меланија Трамп доби восочна фигура- наликува ли на неа?

Музејот „Мадам Тисо“ во Њујорк ја откри восочната фигура од Меланија Трамп, а фотографиите од скулптурата експресно се распространија на интернет.

Многумина побрзаа да искоментираат дека восочната фигура од првата дама на САД воопшто не наликува на неа.

Фигурата ја претстави Шон Спајсер, поранешниот портпарол на Белата куќа.