сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Меланија Трамп блесна, турнејата на Доналд Трамп во Јапонија во втор план

ФОТО: Меланија Трамп блесна, турнејата на Доналд Трамп во Јапонија во втор план

На јапонската турнеја на американскиот претседател Доналд Трамп сите очи биле вперени во првата дама

Меланија и Доналд Трамп имале турнеја во Јапонија, каде што последниот ден уживале во посетата на американскиот носач на авиони USS Vasp.

За оваа посебна прилика, првата дама на Америка одбра елегантна комбинација.

Во придружба на сопругот, јапонскиот премиер и првата дама Аки Аби, Меланија блеснала во бел фустан кој суптилно ѕиркал под ефектниот модел на жолто-бел мантил со цветен дезен.Овој стајлинг Меланија го надополнила со омилените чевли на висока потпетица во неонска жолта боја со потпис на славниот моден дизајнер Кристијан Лобутин.

Коронавирус