петок, 29. јули 2022. Вести денес: 90
home Познати

ФОТО: Мекици за малата Кира- Катерина сподели како изгледа прославата

ФОТО: Мекици за малата Кира- Катерина сподели како изгледа прославата

Македонската манекенка Катарина Ивановска се породи, а веста прва на социјалните мрежи ја објави пејачката Тамара Тодевска.

Вечерва најблиските се собраа на мекици, да го прослават раѓањето на второто бебе, а Катерина сподели кратки видеа на Инстаграм од прославата.

За микрофонот се фати и Тамара, која е блиска пријателка, судејќи по тоа дека Катерина и Тамара често објавуваат заеднички фотографии.

Ќерката на Катарина и нејзиниот свршеник Цобе ќе се вика Кира, а честитки пристигнуваат од сите страни.

Тие се веќе родители на двегодишниот Вања.

Еве каква е атмосферата.

Коронавирус