вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 7
home Познати

(Фото) Меган во осмиот месец од бременоста во најкраткиот фустан досега

(Фото) Меган во осмиот месец од бременоста во најкраткиот фустан досега

Бремената војвотка од Сасекс, вчера учествуваше во панел-дискусија по повод Меѓународниот ден на жените, на која се разгледуваа нивните права.

Покрај неа, во дискусијата учествуваа и основачките на организацијата „Model and Girls Talk“.

Меган Маркл на настанот пристигнала во црно сако и црно-бела мини тоалета со апстрактни примероци, со што по којзнае кој пат го прекрши кралскиот дрес код. Имено, иако на членките на кралското семејство не им е забрането да носат фустани или здолништа над колената, во тој случај задолжителни се темни хулахопки, а Меган облекла незабележителен модел во боја на кожата.

Најнови вести

Коронавирус