понеделник, 26. јули 2021. Вести денес: 177
home Познати

ФОТО: Меган Маркл ја објавува својата прва книга за деца

ФОТО: Меган Маркл ја објавува својата прва книга за деца

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, ќе ја објави својата прва книга за деца која настанала врз основа на односот меѓу принцот Хари и нивниот син Арчи.

Издавачот соопшти дека книгата „Клупа“ ќе биде објавена на 8 јуни.

Книгата е илустрирана од Кристијан Робинсон, а Меган ќе го чита и аудио изданието.

Во книгата е претставена разнолика група татковци и синови и нивните заеднички моменти, се наведува во соопштението преку кое е најавена книгата. „Клупа“ настанала од песна која Меган ја напишала за Хари за нивниот прв Ден на таткоро по раѓањето на Арчи.

„Клупа“ е еден од проектите кои Меган и Хари ги најавија по повлекувањето од кралските должности на почетокот од 2020 година.

Коронавирус