петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 134
home Познати

ФОТО: Меган Маркл и принцот Хари меѓу највлијателните личности на светот

ФОТО: Меган Маркл и принцот Хари меѓу највлијателните личности на светот

Принцот Хари и Меган Маркл станаа дел од листата на највлијателни личности на светот, изготвена од страна на списанието „Time“.

37-годишниот војвода и 40-годишната војвотка беа фотографирани од познатото списание, со што им беше оддадено признание за влегувањето во листатата на 100-те највлијателни.

Најнови вести