недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Меган Маркл блескаше во веначиница која е стара 71 година, а оваа жена прва ја носеше

ФОТО: Меган Маркл блескаше во веначиница која е стара 71 година, а оваа жена прва ја носеше

Принцот Хари и Меган Маркл викендов запливаа во брачните води, а сите погледи беа насочени кон венчаницата на Меган Маркл.

Сите коментираа дека венчаницата на Меган Маркл е стара 71 година, а основата по која била работена прва ја носеше кралицата Елизабета II.

Веначницата која ја носеше Елизабета II во 1947 година кога се омажи за Филип, беше основа на невестинскиот фустан на Меган Маркл.

Имено, оваа венчаница била платена од страна на кралското семејство и изнесува околу 100 000 фунти.

Коронавирус