четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Познати

ФОТО: Маријан Стојаноски пред Бога и се заколна на вечна љубов на Наташа, парот објави и втора среќна вест

ФОТО: Маријан Стојаноски пред Бога и се заколна на вечна љубов на Наташа, парот објави и втора среќна вест

Поранешниот македонски пејач Маријан Стојаноски во јуни 2020 година се венчаше пред матичар со Наташа Каранџулоска.

Сега истото го направи во црква пред олтарот и попот и тоа во родното Крушево. Покрај венчавката парот организирал и крштевка за нивната ќерка Вероника.

Маријан и Наташа преку фотографии на социјалните мрежи објавија и дека го очекуваат второто дете.

 

Најнови вести

Коронавирус