понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Манекенката Цеце Орешкова стана мајка, малата принцеза доби несекојдневно име

ФОТО: Манекенката Цеце Орешкова стана мајка, малата принцеза доби несекојдневно име

Македонската манекенка и топ-модел Цеце Орешкова и нејзиниот сопруг Кристијан Георгиев, исто така познат македонски манекен, станаа родители.

Деновиве, згодната и сексапилна неготинчанка, која денес живее во Скопје се породи со своето прво дете. Цеце и Кристијан добија ќеркичка која доби несекојдневно име: Кара Розмари.