вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Манасков во самоизолација покажа уште еден талент кој можеби не сте го знаеле

ФОТО: Манасков во самоизолација покажа уште еден талент кој можеби не сте го знаеле

Македонскиот ракометен репрезентативец важи за еден од подобрите спортисти кој своето срце го остава на терен.

Дејан Манасков за разлика од повеќето, веројатно не многу милува да биде активен на социјалните мрежи, а исклучоци има само кога ракометот е во прашање, па тогаш знае да сподели некоја фотографија од терен.

Дејан поради својот ангажман во унгарскиот ракометен клуб Веспрем, живее во истоимениот град во Унгарија, која вирусот исто така не ја заобиколи.

Изминатиот период многу од јавните личности особено од понежниот пол се пробаа во кујна и карантинските денови го искористија за да подготват разни јадења и специјалите, па многумина од нив го открија и талентот за готвење.

Meѓутоа, освен домаќинките, својот талент во кујна го покажа и Манасков кој изминатиот период приготвуваше разни јадења.

Салати, сендвичи, палачинки, бифтек се најдоа на менито на македонскиот ракометар.

Тој крајниот резултат го документираше со мобилиниот телефон и го сподели на социјалните мрежи.

 

извор: Вистина.мк

Најнови вести

Локални избори 2021