петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Манасков ужива со поубавата половина

ФОТО: Манасков ужива со поубавата половина

Левото крило Дејан Манасков има одличен финиш на годината што полека си заминува, откако пред неколку дена потпиша нов, двегодишен договор со унгарскиот гигант Веспрем. Таму има полна минутажа, ужива големи симпатии од навивачите на Веспрем и ја има довербата на тренерот Врањеш.

Пред утрешниот старт на официјалните подготовки, Манасков заедно со поубавата половина уживаше неколку денови во австриската престолнина Виена и ги полнеше батериите за предизвиците во Хрватска….

Најнови вести

Коронавирус