понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 160
home Познати

ФОТО: Македонскиот ракометар објави фотографија со Ибра во Штип

ФОТО: Македонскиот ракометар објави фотографија со Ибра во Штип
Handball - Men's EHF European Handball Championship - main round Group II - Macedonia v Denmark - Arena Varazdin, Varazdin, Croatia - January 24, 2018. Martin Popovski of Macedonia in action. REUTERS/Antonio Bronic

Возбудлив ден за штипјани, во нивниот град е Златан Ибрахимовиќ! Светската фудбалска ѕвезда неофицијално е на лов во Македонија.

Во минатото на слична таква посета беше и Единсон Кавани, но тој престојуваше во Велес.

Голем дел од граѓаните на Штип ја искористија можноста да се сликаат со Ибрахимовиќ, па социјалните мрежи се полни со фотки од големиот фудбалер.

Меѓу нив беше и македонскиот ракометен репрезентативец, Мартин Поповски.

 

Најнови вести

Коронавирус