среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Познати

ФОТО: Македонскиот музичар прослави годишнина од брак – со ќеркичката во раце упати честитка до сопругата

ФОТО: Македонскиот музичар прослави годишнина од брак – со ќеркичката во раце упати честитка до сопругата

Македонскиот музичар и некогашен гитарист во групата „Нокаут“, Владимир Крстевски Франц веќе неколку години живее и работи во Калифонија, заедно со сопругата Ема. Пред 5 мееци тие ја добија ќерката Мелоди.

Вчера, музичарот и неговата сопруга славеа годишнина од брак, а тој одлучи и јавно да ѝ честита на сопругата.

-Ја користам оваа прилика да и честитам 5 години брак на Ема Џо Франц! Среќна годишница од мене и Мелодика. Те сакаме најмногу! – напиша Франц.

Коронавирус