сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 79
home Познати

ФОТО: Македонската водителка во прегратка на Здравко Чолиќ: Што се 67 години за ваков дечко?

ФОТО: Македонската водителка во прегратка на Здравко Чолиќ: Што се 67 години за ваков дечко?

Македонската водителка Берта Додевска на својот Фејсбук профил објави фотографија од српскиот пејач Здравко Чолиќ за да му го честита неговиот 67. роденден.

На фотографијата таа е во прегратка на пејачот, а во опис напиша: „Што се 67. години за ваков дечко“.

Се чини дека за Берта и Чолиќ времето застанало, бидејќи и двајцата сѐ уште изгледаат одлично.

Коронавирус