недела, 24. септември 2023. Вести денес: 23
home Познати

ФОТО: Македонската водителка го искачи највисокиот врв на Балканот

ФОТО: Македонската водителка го искачи највисокиот врв на Балканот

Македонската водителка Ирена Спировска сподели неколку фотографии на „Инстаграм“, од тоа како се подготвува до тоа дека е спремна да го освои највисокиот врв.

Водителката успеала да го фотографира и изгрејсонцето на Мусала. Мусала е највисокиот врв на Балканот и е на надморска висина од 2925 метри.

Не е тајна дека Ирена ужива во планинарењето и постојано споделува фотографии речиси од сите свои планинарски експедиции.