недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Македонската спикерка прослави 25 години брак со сопругот- ќе ја препознаете ли на оваа фотографија?

ФОТО: Македонската спикерка прослави 25 години брак со сопругот- ќе ја препознаете ли на оваа фотографија?

Македонската спикерка, Билјана Дебарлиева, прослави 25 години брак. Нејзиниот сопруг Јован на социјалните мрежи објави нивна заедничка фотографија додека ја одбележувале годишнината во еден скопски ресторан.

Билјана и Јован имаат две деца, син и ќерка.

Локални избори 2021