петок, 29. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

ФОТО: Македонската пејачка како „плус-сајз“ модел ги покажа облините

ФОТО: Македонската пејачка како „плус-сајз“ модел ги покажа облините

Популарната македонска пејачка Сара Мејс, се пофали ја социјалната мрежа Инстаграм дека е плус-сајз модел.

„Плус-сајз модел! Одсекогаш сакав да бидам пополничка. А и сакам да си ручкам. Благодарение на „Дерма бела“ и начинот на кој го третираат моето тело (веќе последните два месеци) не се срамам од мојата постпартум тежина и изглед – пишува Сара Мејс.

 

View this post on Instagram

 

Spring is here🌸 Wearing @fran.mk Plus- Size fashion model 😁😬😂❤️ Одсекогаш сакав да бидам пополничка. А и сакам да си ручкам #мњам 😁 Благодарение на @dermabellamk и начинот на кој го третираат моето тело (веќе после два месеци) не се срамам од мојата постпартум тежина и изглед. 🙋‍♀️ #cheerstothat 🥂 #hairstylist @darko___petkovski @_hair_house_ #mua @frozi_fran #plussize #plussizefashion #6monthpostpartum #whiteflowers #springlove #springclothes #photocredit 📸@vertigo.creative.photography 🌷

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace_official) on

Коронавирус