среда, 31. мај 2023. Вести денес: 49
home Познати

ФОТО: Македонската пејачка го сподели моментот кога нејзиниот сопруг првпат го видел синот – „Солзи на среќа, исполнетост и љубов“

ФОТО: Македонската пејачка го сподели моментот кога нејзиниот сопруг првпат го видел синот – „Солзи на среќа, исполнетост и љубов“

Откако македонската пејачка Елена Миленковска и нејзиниот сопруг и „Гранд“ колега, Гуте Маринковиќ на почетокот на јуни за првпат се реализираа во улогата на родители, среќната мајка и бебето Максим веќе две недели се дома, во нивниот стан во Белград каде сега живеат. Таа сега објави и фотографии од тоа како изгледа првата средба меѓу таткото и синот.

„Знам дека доцнам, но не ми забележувајте. Помина една седмица откако тројцата сме дома. Но, морав да го одбележам овој посебен момент, моментот кога двајцата првпат се запознаа.

Нема зборови за да се опише магијата што се случи во тој момент. Ќе го паметам овој ден по морето од солзи, солзи на среќа, исполнетост и љубов. Ве сакам“ – напиша пресреќната мајка во описот на споделените фотографии.

 

View this post on Instagram

 

Hej svete, dali me čuješ? Moja sreća od neba je veća. Sinoć je došlo na svet naše malo čudo koje ima 3.770kg. Zahvalna sam Bogu što imam mogućnost da osetim ovolike količine ljubavi i što sam se ostvarila kao mama. Zahvalna sam tebi sine Maksime, što smo se juče zajedno borili da se što pre vidimo i zagrlimo. Bilo je magično. Trenutak koji ću zauvek pamtiti. Zahvalna sam mom mužu, najveći moj prijatelj i podrska. Hvala što si mi poklonio najlepši poklon,jer je Maksim kruna naše ljubavi. Mnogo vas volim porodico moja i jedva cekam da dodjemo kući i da se naše mirisi spoje. ???? . . . . . . #thankyougod #godbless #family #elenamilenkovska #gutemarinkovic #finalymom

A post shared by ????? Milenkovska ?????? (@elenamilenkovskaa) on

Најнови вести