понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Познати

ФОТО: Македонската фолкерка само по танга во зима

ФОТО: Македонската фолкерка само по танга во зима

И ако е кај нас зима, фолкерката Саманта најде време да се соблече во костумот за капење и да обелодени фотографии на кои и тинејџерките би и позавиделе. Oдмара и работи, дише со полни гради, а гради има како вистинска Саманта(оттаму и е прекарот), и фаќа мерак за одење на далечните тропски Малдиви каде ќе остане 20-тина дена и каде ќе се релаксира во топлиот океан со сопругот и синот. Ќе биде сместена во најлуксузните хотели со спа-центри и егзотични масажи.

Додека да замине, таа има и посебна порака за оние кои не можат да и ги простат успесите:

– Пукнете вие душмани, си го живеам овој живот по мојот ќеиф. Заработувам одлично, а вишокот на моите пари наскоро заслужено ќе си ги трошам на тропските Малдиви, каде ќе работам и на песните за најновото ЦД! Промоцијата очекувајте ја на пролет. Ќе бидете поканети, јас сум професионалец!!!

Најнови вести

Коронавирус