вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 56
home Познати

ФОТО: Луѓето неуморно ја зумираат нејзината фотографија поради овој детаљ – има 50 години и облини кои се рај за очи

ФОТО: Луѓето неуморно ја зумираат нејзината фотографија поради овој детаљ – има 50 години и облини кои се рај за очи

Хелена Кристенсен е сек*-симбол и еден од најпознатите супермодели во светот. Веќе со децении успешно им пркоси на годините, а сега со новите фотографии уште еднаш покажа дека бројките на личната карта не ѝ можат ништо.

Таа плени со својот изглед, а доказ за тоа  се новите фотографии од Порторико кои ги објави на Инстаграм, а еден детаљ особено паѓа во очи.

Хелена, во чипкан неон костим за капење ја истакнала својата совршена фигура, а поради оваа фотографија цел Инстаграм се „запали“.

Потпрена на дрво, во преден план нејзините гради, а под проѕирниот материјал наѕират нејзините гради, што веднаш ги разбуди фантазиите кај нејзините фанови.

 

View this post on Instagram

 

Today I hung out on the beach. Then I worked in my room. And hung out on beach again. A pretty good day ???

A post shared by Helena (@helenachristensen) on

Хелена вели дека својата убавина ја должи на единствениот трик, а тоа е доволно сон.

Исто така, виткоста ја одржува со пливање, а ги советува жените да почнат да вежбаат и дека никогаш не е доцна за редовен тренинг.

Коронавирус